Dominacja SP1!

Na boisku LKS „Radziszowianka” Radziszów odbył się Gminny Turniej Piłkarski Klas V, VI i Dziewcząt. We wszystkich trzech turniejach zdecydowanie wygrała SP1.

W turnieju dziewcząt nasze Panie wygrał 2:1 z SP2 oraz 5:0 SP Wielkie Drogi. Tytuł króla strzelców w turnieju dziewcząt powędrował do Joanny Żylińskiej z klasy 5d. W turnieju klas V uczniowie naszej szkoły pokonali 1:0 SP2 oraz 4:0 SP Zelczyna. Król strzelców w klasach V Kacper Janik klasa 5b. Najwięcej drużyn zgłosiło się do turnieju klas VI, rywalizowało pięć szkół.

Reprezentacja SP1 wygrała wszystkie cztery spotkania, 1:0 z SP Wielkie Drogi, 3:0 z SP2, 3:0 z SP Zelczyna oraz 5:0 z SP Jaśkowice! Najwięcej goli w turnieju klas VI zdobył uczeń klasy 6d Kacper Kuflowski. Dla trzech najlepszych zespołów w każdym turnieju Organizator CKiS w Skawinie ufundował puchary oraz dyplomy. Uczniów do turnieju przygotowywała Pani Joanna Roszkowska oraz Pan Wojciech Kubla.

Gminne Biegi Przełajowe.

43 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 startowało w Gminnych Zawodach Biegowych na Stadionie Miejskim w Skawinie. Zawodnicy rywalizowali na trasach dostosowanych do ich wieku, z podziałem na kategorie: chłopców i dziewcząt. Przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek oraz nauczycieli, każdy startujący, mimo przeróżnych perturbacji na trasie, przebiegł linię mety. Każdy z nich biegł po zwycięstwo, ale jak to w sportowej rywalizacji, tylko najlepsza trójka mogła stanąć na podium.

chłopcy klasy III:Kuba Piszczek 2 miejsce

chłopcy klasy IV: Szymon Poskróbek 1 miejsce, Piotr Mitka 2 miejsce, Bartosz Wanat 3 miejsce

chłopcy klasy V: Jakub Madej 1 miejsce, Dawid Prochwicz 2 miejsce

chłopcy klasy VI: Kacper Kuflowski 4 miejsce

Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele: Agnieszka Zdeb, Marzena Styrylska, Joanna Roszkowska, Wojciech Kubla.